WELKOM OP DE WEBSITE VAN DE

PROTESTANTSE GEMEENTE

EIBERGEN - REKKEN.

 

Als Protestantse Gemeente Eibergen - Rekken willen wij een gastvrije gemeenschap zijn, waar mensen aan de ene kant geborgenheid, veiligheid en zorgzaamheid ervaren en aan de andere kant openheid, ruimte en respect.
We ondersteunen elkaar en anderen, die we op ons pad tegenkomen, bij het vinden van de eigen weg in het geloof. 


 

Kerkbalans via internet en e-mail, U toch ook??!!

e mail brief

Zo gaat dat:

Het spreekt vanzelf dat de e-mailadressen alleen gebruikt worden voor kerkbalans. e-mail

Klik  hier  hier om het formulier in te vullen en uw e-mailadres aan ons door te geven.

Op dit moment gaat reeds 13 % via internet en e-mail.

Is uw e-mailadres gewijzigd? mail dit dan even aan kerkbalans@pkneibergen-rekken.nl onder vermelding van "wijziging e-mailadres"

Programma najaar 2018

Programma (najaar 2018) : Inspiratie & Ontmoeting Eibergen, Rekken en Neede Activiteit Plaats Datum Tijdstip Bibliodrama:  Marieke Andela (opgave vóór 1 sept. bij:Herbert Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.  06-40714553) Diekgraven ...

Lees meer

Advent en Kerstmis in de kunst

Onder deze titel organiseert de commissie Ontmoeting & Inspiratie van de St. Paulusparochie op maandag 10 december een avond in het Achterhuis, Borculoseweg 43, in Neede. Vanaf 19.15 uur bent u welkom voor een kop koffie of thee. De avond begint om 19.30 uur. Mgr. drs. Herman Woorts, zal de ont...

Lees meer

Bezoek aan Anglicaanse kerk: de St. Mary’s Chapel op landgoe…

Bezoek aan Anglicaanse kerk: de St. Mary’s Chapel op landgoed Weldam Op zondag 16 december is er gelegenheid om een “Carol service” mee te maken en tevens een bezoek te brengen aan de Anglicaanse kerk St. Mary’s Chapel op landgoed Weldam aan de Diepenheimseweg 102  in Markelo.. Deze dienst beg...

Lees meer

Deze maand schrijven we naar de president van Sri Lanka

Deze maand schrijven we naar de president van Sri Lanka De Sri Lankaanse journalist en cartoonist Prageeth Eknaligoda verdween op 24 januari 2010 in de hoofdstad Colombo. Zijn vrouw Sandhya Eknaligod...

Lees meer

Wanneer is KinderKerk?

KINDERKERK Voor kinderen van 2 tot ± 8 jaar 14 oktober 2018Antonius kerk, Lindevoort 20 te Rekken Van 11.00  tot 11.30 uur Na afloop is er wat te drinken voor iedereen     &nbs...

Lees meer

zesde artikel : oktober 2018

Informatie over de mogelijke overdracht van onze kerken aan de SOGK. zesde artikel : oktober 2018 Na de zomer is het overdrachtsproces voor zowel de Oude Mattheus als de Antonius in Rekken ...

Lees meer

Opening zomerexpositie ‘waarstond je wiegje?’

Zaterdag 7 juli werd de zomerexpositie geopend door niemand minder dan Willem Sluiter himself! 350 jaar geleden gebruikte hij de naam Achterhoek voor de eerste keer. Dus eigenlijk de geboorte van de A...

Lees meer

Amnesty International

Elke derde zondag van de maand kunt u van 9.30 -10.00 uur uw handtekening zetten onder een petitie of brief die in de hal van de Oude Mattheüs ligt. Van ongeveer 11.00 – 12.00 uur kan er getekend word...

Lees meer

Uit het pastoresteam

Uit het pastoresteam Afgelopen mei waren we op vakantie in Spanje. Het was mooi weer om te wandelen, maar ook om steden te bekijken. We hebben vele kerken bekeken, maar ook gebouwen uit de tijd waari...

Lees meer

De diaconie zoekt versterking.

De diaconie bestaat momenteel uit 7 enthousiaste mensen, waarvan er 4 gaan vertrekken. Kort gezegd zijn de belangrijkste taken van de diaconie: Financiële hulp bieden waar andere instanties dat ni...

Lees meer

Vacatures Kerkenraad, College van Kerkrentmeesters en Diacon…

De kerkenraad: vergadert 1 keer per maand, 9 keer per jaar.telt nu 14 leden en een notulist Dagelijks bestuur(moderamen)  Gevraagd: vergadert 1 keer in de 3 weken.leden: voorz...

Lees meer

Geweld en Religie

Over religieus geweld. Religieus geweld is een hot item. Aan de Universiteit Utrecht waar ik vaak colleges over dit thema geef zijn studenten vaak bijzonder geïnteresseerd in de vraag hoe het nu toch...

Lees meer

Koffie Inn / Lunch / Repair Café

Elke dinsdagochtend van 10.00 -11.30 uur bent u van harte welkom in de Huve voor een kop koffie of thee. U kunt op de eerste dinsdag in de maand in het Repair Café terecht voor kleine reparaties ...

Lees meer

Giften en belastingaftrek

Giften aan allerlei instellingen met een ANBI status, waaronder de kerk, zijn aftrekbaar van de belasting. Hierbij is een drempel ingebouwd. Alleen dat deel van de giften, dat uitkomt boven de 1% van ...

Lees meer

Koffiemorgen.

Zowel in de Huve als in Den Hof kunt u één keer per week even binnenlopen voor een kop koffie en een praatje. In de Huve bent u welkom op dinsdagochtend tussen 10.00 en 11.30 uur. Dus even naar de ma...

Lees meer

“Wat belangrijk is, is dat je wat bijdraagt aan de wereld”
“Iedereen verlaat dit leven, dat is het enige dat zeker is. Maar je wil iets positiefs achterlaten”, Rahimullah Daqiq zegt het zachtjes. Hij is al twintig jaar in Nederland. Zijn asielverzoek werd afgewezen en hij kon geen kant op. Nog steeds niet. Niet terug naar Afghanistan, niet naar een derde land. Twintig jaar tussen wal en schip. Maar: “Je wil je leven betekenis geven, iets goeds doen.”
Dat ‘goeds om te doen’ heeft hij gevonden. De 63-jarige voormalige directeur van het provinciale bureau landhervormingen in Kabul, Afghanistan is dichter, schrijver en vertaler geworden. Drie dichtbundels heeft hij op zijn naam staan - lijvige bundels mag wel gezegd - en evenzoveel romans. Geschreven in zijn moedertaal, het Pashtu, en uitgegeven in Afghanistan. Daar liggen zijn boeken in de universiteitsbibliotheken. In delen van Pakistan ook.
En zojuist heeft hij de laatste hand gelegd aan de vertaling van een alom geprezen boek over de westerse filosofie: De wereld van Sofie. Het boek van de Noorse schrijver Jostein Gaarder is een roman, detective en naslagwerk in één. Het behandelt een slordige 2500 tot 3000 jaar westerse filosofie. Van Socrates, Plato en Aristoteles tot Kant, Kierkegaard en Simone de Beauvoir. (Naar aanleiding van wier boeken Daqiq ooit een gedicht schreef over vrouwenrechten, maar dat terzijde.)
“Vergeet Spinoza niet”, zegt Daqiq, “jullie Nederlandse filosoof. Staat er ook in, natuurlijk. Te weinig mensen zijn bezig met zijn werk, of überhaupt bezig met filosofie. Dat is zonde. Het ligt hier voor het oprapen.” Hij heeft het boek wel 10 keer gelezen. “Het bleef me trekken. Stel je voor: bijna 3000 jaar gedachtenvorming in 600 pagina’s!” De Afghaanse dichter/schrijver staat bepaald niet alleen in zijn waardering. Het boek werd vertaald in onder meer Engels, Zweeds, Duits, Spaans en Italiaans, het werd verfilmd en er werden een tv-serie, een musical, een computerspel en zelfs een bordspel van gemaakt. Allemaal in de westerse wereld. Tot nu toe.
Dankzij Daqiq kunnen de Afghanen straks duizenden jaren westerse filosofie tot zich nemen. Dankzij een 63-jarige afgewezen asielzoeker die in 1997 vluchtte voor de gewelddadige machtsovername van de religieuze fanatici van de moedjahedien. Iemand die er desondanks toe wil doen. “Wat belangrijk is, is dat je wat bijdraagt aan de wereld. En dit is wat ik kan bijdragen.”
Omdat hij nergens heen kon, zit hij al een jaar of 9 in de opvang in Groningen. Eerst in de noodopvang, nu in de BBB+. Zijn asielverzoek werd afgewezen omdat hij ambtenaar was onder het bewind dat vóór de Taliban aan de macht was. Op grond daarvan vindt de IND dat artikel 1F van het vluchtelingenverdrag van toepassing is en verdenkt de dienst hem van mogelijke medeplichtigheid aan mensenrechtenschendingen. Ook al heeft de dienst daar verder geen deugdelijk bewijs voor en is hij hiervoor ook nooit strafrechtelijk vervolgd. Op grond van 1F krijgt hij geen vergunning om hier te blijven, al erkent de IND dat Daqiq niet terug kan naar Afghanistan. Dat is te gevaarlijk voor hem, geeft de IND toe.
“Ik heb gevraagd, waar moet ik dan heen? Ik mag niet hier blijven, ik kan niet terug, ik mag niet naar een derde land. Waar moet ik heen? De hemel? Onder de grond? Je kunt een verdenking hebben, dat kan een aantal jaren duren, maar twintig jaar? Wanneer houdt het op? Wie mensenrechten schendt, hoort berecht te worden. Daarom ben ik naar Nederland gevlucht: omdat het bekend staat als land dat mensenrechten respecteert en ervoor opkomt. Het Internationale Strafhof zit ook hier. Als je mij verdenkt, moet je mij vervolgen.”
Hij zwijgt even, vervolgt dan zacht: “Ik ben niet zo, heb nooit zulke ideeën gehad. Ik ben onschuldig. Als de IND mijn gedichten kon lezen, zouden ze mij nooit verdenken.” Misschien wordt zijn werk nog eens in het Nederlands vertaald? Hij glimlacht: “Dat zou prachtig zijn, mijn tweede moederland.”

Nienke Pruiksma

Nienke Pruiksma

Theologe,
uitgezonden naar Brazilië

Mijn kerk

 

LogoKinderkerk

KinderKerk

 

Pastoraat Eibergen Rekken-1

Oude Mattheüs en Antonius

2010 09 25

Oude_Matthes
De Oude Mattheüs
Grotestraat 50
7151 BD  Eibergen
0545-471217
Antonius
De Antonius
Lindevoort 20
7157 AL  Rekken
0545-471217
De Huve-1
De Huve
Grotestraat 52
7151 BD  Eibergen
0545-471217
Den_Hof_te_Rekken Den Hof
Lindevoort 14
7157 AL  Rekken
0545-431335