DambeckAl sinds 1986 zijn er contacten tussen de protestantse kerken in Eibergen en Rekken en Evangelisch-Lutherse kerken in de voormalige DDR. Er is vandaag nog steeds een levendig contact tussen onze gemeente en de kerk in Dambeck – Beidendorf. Deze twee dorpen liggen ongeveer 10 kilometer van Wismar.

Ook het dorp Bobitz en een aantal buurtschappen horen bij de kerkelijke gemeente Dambeck – Beidendorf. Dambeck-Beidendorf heeft sinds 28 november 2010 een nieuwe Pastorin: Daniela Raatz. Gemeenteleden bezoeken elkaar over en weer. Er is geen leeftijdsgrens in de contacten. We zorgen altijd voor gastadressen. Reizen en overnachten hoeft geen belemmering te zijn mee te gaan. Er zijn in de loop der jaren veel persoonlijke vriendschappen ontstaan. 

Wie het wel en wee van de gemeente Dambeck – Beidendorf wil volgen kan terecht op de website www.kirche-dambeck-beidendorf.de.

Het is zeker de moeite waard om te zien hoe onze partnergemeente in Duitsland zich inzet voor de kerk en voor de samenleving! En mee te doen in Beidendorfde contacten!

In 2011 vieren we het 25 jarig bestaan van de contacten. We beginnen op zondag 22 mei 2011 met een feestelijke kerkdienst in de oude Mattheüs in Eibergen. Iedereen is van harte uitgenodigd. Een tentoonstelling over 25 jaar contacten laat zien wat er in die 25 jaar is gegroeid. De tentoonstelling staat de hele week van 22 tot 29 mei 2011 in de Huve. Ook op andere manieren zal er in de Huve aandacht zijn voor 25 jaar contacten. Op vrijdagavond 27 mei 2011 treffen de leden en oud leden van de contactgroepen uit Dambeck-Beidendorf en Eibergen-Rekken elkaar in de Huve. Op zondag 29 mei 2011 nemen we in de kerkdienst afscheid. Ook voor deze kerkdienst nodigen we iedereen van harte uit. We nemen niet voor lang afscheid. Het feest is nog niet afgelopen. De tentoonstelling gaat uit de Huve mee naar Dambeck-Beidendorf. Daar denkt de kerkenraad na over het vervolg van de viering van 25 jaar contacten in Dambeck-Beidendorf. Elk jaar is er in Dambeck-Beidendorf na de zomer een Gemeindefest. De start voor het nieuwe kerkelijke jaar. Over het Gemeindefest 2011 en het vervolg van het vieren van onze 25 jarige contacten krijgen we meer te horen van de kerkenraad in Dambeck-Beidendorf. Al vele jaren gaan gemeenteleden uit onze gemeente naar het Gemeindefest. We overnachten dan bij gastgezinnen. Ga volgend jaar mee!

Namens de contactgroep, Roel Heij.

Oude_Matthes
De Oude Mattheüs
Grotestraat 50
7151 BD  Eibergen
0545-471217
Antonius
De Antonius
Lindevoort 20
7157 AL  Rekken
0545-471217
De Huve-1
De Huve
Grotestraat 52
7151 BD  Eibergen
0545-471217
Den_Hof_te_Rekken Den Hof
Lindevoort 14
7157 AL  Rekken
0545-431335